Volei masculin: Volei Municipal Zalău se califică în 16-imile Cupei Challenge

Echipa de volei masculin ACS Volei Municipal Zalău s-a calificat în şaisprezecimile Cupei Challenge, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (25-14, 25-14, 28-26) echipa muntenegreană Buducnost Podgorica, formaţia antrenată de Nikolai Jeliazkov impunându-se şi în meciul tur cu un scor identic, informeazã AGERPRES.
Partida a fost una practic fără istoric, echipa din Zalău impunându-se după o oră şi nouă minute. Primele două seturi au fost în întregime la discreţia gazdelor, ambele fiind câştigate la 14. Doar ultimul set a fost mai disputat, durând circa o jumătate de oră şi fiind câştigat de ACS Volei Municipal cu 28-26.
Meciul a fost arbitrat de sârbul Jovan Jovanovic şi de bulgarul Ilia Penkov.
În şaisprezecimile de finală ale Cupei Challenge echipa din Zalău o va întâlni pe Steaua Bucureşti.