Adversarele echipelor românești din Liga Europa

Pandurii Târgu Jiu, FC VIItorul și CSMS Iași și-au aflat, astăzi, adversarele din turul 3 preliminar al Ligii Europa, informează EVZ.

Pandurii - Kairat Almaty/Maccabvi Tel-Aviv
Gent - Viitorul
FC Olexandryia - CSMS Iaşi/Hajduk Split
Partidele se vor desfășura pe 28 iulie (tur) şi 4 august (retur).
Programul complet al turului trei preliminar al Europa League:
RoPS Rovaniemi (FIN)/Lokomotiva Zagreb (CRO) v Vorskla Poltava (UKR)
Saint-Étienne (FRA) v AEK Athens (GRE)
Cliftonville (NIR)/AEK Larnaca (CYP) v Spartak Moskva (RUS)
Pandurii Târgu Jiu (ROU) v Kairat Almaty (KAZ)/Maccabi Tel-Aviv (ISR)
Vojvodina (SRB)/Connah's Quay (WAL) v Dinamo Minsk (BLR)/St Patrick's Athletic (IRL)
Partizan (SRB)/Zagłebie Lubin (POL) v Strømsgodset (NOR)/SønderjyskE (DEN)
Austria Wien (AUT)/Kukës (ALB) v Shirak (ARM)/Spartak Trnava (SVK)
Hertha Berlin (GER) v Brøndby (DEN)/Hibernian (SCO)
West Ham United (ENG) v Shakhtyor Soligorsk (BLR)/Domžale (SVN)
Luzern (SUI) v Sassuolo (ITA)
AIK Solna (SWE)/Europa (GIB) v Panathinaikos (GRE)
İstanbul Başakşehir (TUR) v Rijeka (CRO)
Videoton (HUN)/Čukarički (SRB) v Midtjylland (DEN)/Vaduz (LIE)
Levadia Tallinn (EST)/Slavia Praha (CZE) v Rio Ave (POR)
Zimbru Chisinau (MDA)/Osmanlıspor* (TUR) v Maccabi Haifa (ISR)/Nõmme Kalju (EST)
Heracles (NED) v Arouca (POR)
Piast Gliwice (POL)/IFK Göteborg (SWE) v Beroe Stara Zagora (BUL)/HJK Helsinki (FIN)
Birkirkara (MLT)/Hearts (SCO) v Krasnodar (RUS)
Aberdeen (SCO)/Ventspils (LVA) v Maribor (SVN)/Levski Sofia (BUL)
Debrecen (HUN)/Torpedo-Belaz Zhodino (BLR) v Rapid Wien (AUT)
Admira Wacker Mödling (AUT)/Käpäz (AZE)  v Slovan Liberec (CZE)
AZ Alkmaar (NED) v Giannina (GRE)/Odd (NOR)
Lille (FRA) v MTK Budapest (HUN)/Qäbälä (AZE)
Genk (BEL)/Budućnost Podgorica (MNE) v Häcken (SWE)/ Cork City (IRL)
Gent (BEL) v Viitorul Constanţa (ROU)
Slovan Bratislava (SVK)/Jelgava (LVA) v Omonia (CYP)/Beitar Jerusalem (ISR)
Oleksandriya (UKR) v laşi (ROU)/Hajduk Split (CRO)
Neftçi PFK (AZE)/Shkëndija (MKD) v Mladá Boleslav (CZE)
KR Reykjavík (ISL)/Grasshoppers (SUI) v Apollon Limassol (CYP)