Fotbal: ASA Tg. Mureș s-a calificat în sferturile Cupei Ligii, după 2-0 cu Gaz Metan

Echipa ASA Tg. Mureș s-a calificat miercuri în sferturile de finală ale Cupei Ligii la fotbal, după ce s-a impus cu scorul de 2-0 în fața lui Gaz Metan Mediaș, pe terenul acesteia, informează AGERPRES.
Golurile, care au venit târziu, s-au datorat lui Ianis Zicu (minutul 74) și Norbert Feketics (80). Pentru ASA a fost primul meci după venirea antrenorului Dan Alexa.
Nou promovata Gaz Metan și-a creat mai multe situații clare de gol însă ocaziile ratate s-au răzbunat.
În sferturile de finală, ASA Tg. Mureș va întâlni învingătoarea din meciul CFR Cluj — CS Universitatea Craiova.
Gaz Metan Mediaș — ASA Târgu Mureș 0-2 (0-0), Stadion "Gaz Metan" — Mediaș
Au marcat: Ianis Zicu (74), Norbert Feketics (80)
Arbitru: Robert Dumitru (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenți: Stelian Slabu (Brașov), Mihai Marius Marica (Bistrița); arbitru de rezervă: Rareș George Vidican (Oradea)
Observatori: George Ionescu (București) — CCA, — LPF.