Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie fără probleme cu Gloria Bistriţa, în campionat

CSM Bucureşti a învins-o fără probleme pe CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud, cu scorul de 28-23 (15-15), miercuri, în etapa a 8-a a Ligii Naţionale de handbal feminin ale cărei meciuri sunt găzduite de Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'' din Capitală, informeazã AGERPRES.
Gloria a făcut o primă repriză foarte bună şi a condus de mai multe ori, chiar şi la două goluri diferenţă, dar la pauză scorul a fost egal, 15-15. CSMB s-a desprins în debutul reprizei secunde, când a marcat de patru ori la rând (19-15), iar apoi nu a mai avut emoţii.
Cristina Neagu a marcat 9 goluri pentru CSM, Crina Pintea 7, Barbara Lazovic 6, Siraba Dembele 2, Laura Moisă 2, Carmen Martin 1, Angela Stoica 1.
Pentru Gloria au înscris Laura Pristăviţa 8 goluri, Valentina Ardean-Elisei 4, Daniela Raţiu 3, Nicoleta Dincă 3, Almudena Rodriguez 2, Diana Ilina 1, Andreea Tetean 1, Silvia Szabo 1.
În alte partide, CS Dacia Mioveni 2012 a întrecut-o pe CSM Galaţi cu 29-26 (17-14), iar CSM Slatina a dispus de CSU Cluj-Napoca cu 29-27 (12-13).