Rezultate din Liga Europa

Grupa A

Villarreal (Spania) - Apollon Limassol (Cipru) 4-0

Au marcat: Moreno '9, '82, Espinosa '44, '51

- mijlocaşul Nicolae Grigore a fost rezervă la Apollon Limassol

FC Zurich (Elveţia) - Borussia Monchengladbach (Germania) 1-1

Au marcat: Etoundi '23 / Nordtveit '25

Clasament: 1. Villarreal - 4 puncte, 2. Apollon Limassol - 3 puncte, 3. Borussia Monchengladbach - 2 puncte, 4. FC Zurich - 1 punct

Grupa B

FC Torino (Italia) - FC Copenhaga (Danemarca) 1-0

A marcat: Quagliarella '90+4 (penalti)

HJK Helsinki (Finlanda) - FC Bruges (Belgia) 0-3

Au marcat: Refaelov '19, De Sutter '70, De Bock '78

Clasament: 1. FC Bruges - 4 puncte, 2. FC Torino - 4 puncte, 3. FC Copenhaga - 3 puncte, 4. HJK Helsinki - 0 puncte

Grupa C

Tottenham Hotspur (Anglia) - Beşiktaş Istanbul (Turcia) 1-1

Au marcat: Kane '27 / Demba Ba '89 (penalti)

- fundaşul Vlad Chiricheş a jucat tot meciul la Tottenham Hotspur şi a primit un cartonaş galben în minutul 89

Asteras Tripolis (Grecia) - Partizan Belgrad (Serbia) 2-0

Au marcat: Usero '22, Parra '52

- fundaşul Dorin Goian a jucat tot meciul la Asteras Tripolis şi a primit un cartonaş galben în minutul 90+1

Clasament: 1. Asteras Tripolis - 4 puncte, 2. Beşiktaş Istanbul - 2 puncte, 3. Tottenham Hotspur - 2 puncte, 4. Partizan Belgrad - 1 punct

Grupa D

Celtic Glasgow (Scoţia) - Dinamo Zagreb (Croaţia) 1-0

A marcat: Commons '6

Astra Giurgiu (România) - FC Salzburg (Austria) 1-2

Au marcat: Seto '15 / Kampl '35, Soriano '42

Clasament: 1. FC Salzburg - 4 puncte, 2. Celtic Glasgow - 4 puncte, 3. Dinamo Zagreb - 3 puncte, 4. Astra Giurgiu - 0 puncte

Grupa E

Dinamo Moscova (Rusia) - PSV Eindhoven (Olanda) 1-0

A marcat: Jirkov '90+3

Estoril Praia (Portugalia) - Panathinaikos Atena (Grecia) 2-0

Au marcat: Kleber '52, Diogo Amado '66

Clasament: 1. Dinamo Moscova - 6 puncte, 2. PSV Eindhoven - 3 puncte, 3. Estoril Praia - 3 puncte, 4. Panathinaikos Atena - 0 puncte

Grupa F

Internazionale Milano (Italia) - FK Qarabag (Azerbaidjan) 2-0

Au marcat: D'Ambrosio '18, Icardi '85

AS Saint-Etienne (Franţa) - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) 0-0

- fundaşul Alexandru Vlad nu a fost convocat pentru acest meci la Dnepr Dnepropetrovsk

Clasament: 1. Internazionale Milano - 6 puncte, 2. AS Saint-Etienne - 2 puncte, 3. FK Qarabag - 1 punct, 4. Dnepr Dnepropetrovsk - 1 punct

Grupa G

NK Rijeka (Croaţia) - FC Sevilla (Spania) 2-2

Au marcat: Kramarici '53 (penalti), Kvrzici '68 / Iago Aspas '26, Mbia '90+1

Feyenoord Rotterdam (Olanda) - Standard Liege (Belgia) 2-1

A marcat: Van Beek '47, Manu '84 / Viera '65

Clasament: 1. FC Sevilla - 4 puncte, 2. Standard Liege - 3 puncte, 3. Feyenoord Rotterdam - 3 puncte, 4. NK Rijeka - 1 punct

Grupa H

VfL Wolfsburg (Germania) - OSC Lille (Franţa) 1-1

Au marcat: De Bruyne '86 / Origi '77 (penalti)

FK Krasnodar (Rusia) - Everton (Anglia) 1-1

Au marcat: Ari '43 / Eto'o '82

Clasament: 1. Everton - 4 puncte, 2. FK Krasnodar - 2 punct, 3. OSC Lille - 2 punct, 4. VfL Wolfsburg - 1 punct

Grupa I

Slovan Bratislava (Slovacia) - SSC Napoli (Italia) 0-2

Au marcat: Hamsik '35, Higuain '74

Sparta Praga (Cehia) - Young Boys Berna (Elveţia) 3-1

Au marcat: Vacha '27, Lafata '29, '85 / Hoarau '52

Clasament: 1. SSC Napoli - 6 puncte, 2. Young Boys Berna - 3 puncte, 3. Sparta Praga - 3 puncte, 4. Slovan Bratislava - 0 puncte

Grupa J

Dinamo Kiev (Ucraina) - Steaua Bucureşti (România) 3-1

Au marcat: Iarmolenko '40, Kraveţ '66, Teodorczyk '90+2 / Rusescu '89

Aalborg BK (Danemarca) - Rio Ave (Portugalia) 1-0

A marcat: Helenius '46

Clasament: 1. Dinamo Kiev - 6 puncte, 2. Steaua Bucureşti - 3 puncte, 3. Aalborg BK - 3 puncte, 4. Rio Ave - 0 puncte

Grupa K

Guingamp (Franţa) - PAOK Salonic (Grecia) 2-0

A marcat: Marveaux '47, '50

- fundaşul Răzvan Raţ a jucat tot meciul la PAOK Salonic

Dinamo Minsk (Belarus) - AC Fiorentina (Italia) 0-3

Au marcat: Aquilani '33, Ilicici '61, Bernadeschi '67

- portarul Ciprian Tătăruşanu a jucat tot meciul la AC Fiorentina

Clasament: 1. AC Fiorentina - 6 puncte, 2. PAOK Salonic - 3 puncte, 3. Guingamp - 3 puncte, 4. Dinamo Minsk - 0 puncte.

Grupa L

Lokeren (Belgia) - Metalist Harkov (Ucraina) 1-0

A marcat: De Pauw '74

Trabzonspor (Turcia) - Legia Varşovia (Polonia) 0-1

A marcat: Kucharczyk '16

Clasament: 1. Legia Varşovia - 6 puncte, 2. Trabzonspor - 3 puncte, 3. Lokeren - 3 puncte, 4. Metalist Harkov - 0 puncte.