Volei masculin: Dinamo Bucureşti s-a calificat în şaisprezecimile Cupei CEV

CS Dinamo Bucureşti s-a calificat în şaisprezecimile de finală ale Cupei CEV la volei masculin, după ce a învins echipa austriacă UVC Holding Graz, cu scorul de 3-1 (20-25, 25-12, 25-23, 25-21), miercuri seara, pe teren propriu, în manşa secundă a turului preliminar al competiţiei, informeazã AGERPRES.
Rămâi aproape de Radio Românul, pentru a afla interviuri importante, știri de ultimă oră, dar și informații de larg interes pentru comunitatea românească din Spania și din întreaga lume.
Radio Românul este: Aproape de Tine!
Ai aplicația Radio Românul pe telefon?
Pe Aplicația Radio Românul, ne poți asculta din orice loc din lume!
Descarcă Gratuit Aplicația Radio Românul pe Telefon:
Disponibilă în Google Play pe Android - descarcă AICI
Disponibilă în App Store pe iOS - descarcă AICI
Dinamo, care în prima manşă a câştigat cu 3-1 la Graz, s-a impus după o oră şi 29 de minute în sala proprie, după ce a pierdut primul set.

Gabriel Cherbeleaţă a reuşit 22 de puncte pentru deţinătoarea Cupei şi a Supercupei României. Ewoud Gommans şi Stefan Kovacevic au adăugat câte 13 puncte.
Cei mai buni jucători ai austriecilor au fost Lorenz Roessl, cu 20 de puncte, şi Sergej Drobnic, 15 puncte.
Meciul a fost arbitrat de bulgarul Liubomir Sirakov şi de ucraineanul Serghei Gulka.
În şaisprezecimi, Dinamo va înfrunta echipa germană United Volleys Frankfurt, primul meci fiind programat în deplasare, pe 8 decembrie.